Co je nealkoholické víno

 

Dealkoholizované víno

 

Dealkoholizované víno je plnohodnotné víno s minimálním obsahem alkoholu. Vzniká z klasického vína odstraněním alkoholu ve vakuové komoře. Tento proces zachovává většinu jeho chuťových charakteristik a jedinečných zdravotních účinků. Je vynikající alternativou pro všechny, kdo si chtějí dopřát doušek kvalitního vína bez alkoholu. Víno bez alkoholu lze najít také pod názvy nealkoholické, nízkoalkoholické, dealkoholické, dealko či nealko víno.
 

 

Pro koho je ?
 

 

Pro moderní, zdravě žijící lidi, kteří jednoduše mají chuť na víno, ale nemohou alkohol. Pro ty konzumenty, kteří si chtějí vychutnat požitek ze sklenky dobrého moku bez toho, aby museli mít obavy ze společenských a zdravotních následků požívání alkoholu. Pro ty milovníky vína, kterým je trvale či dočasně tento požitek odepírán. Pro abstinenty, řidiče, nastávající maminky, lidi se zdravotními problémy, či lidi hlídající si přísun kalorií. Pro oslavu, pro každý slavnostní stůl, pro zvláštní příležitosti, pro kombinaci s jídlem či každodenní pití. Zvláště pro oslavy se hodí nealkoholický polosuchý sekt.
 

 

Vliv na zdraví

 


Moderní výzkumy prokazují již řadu let, že rozumná a v množství omezená konzumace klasických vín může být přínosem pro naše zdraví. Tato skutečnost platí i pro nealkoholické víno, které též omezuje výskyt infarktů, zlepšuje krevní oběh, odbourává cholesterol, zamezuje kornatění tepen, podporuje trávení a obsahuje důležité antioxydanty a fenolické látky.
 

 

Víno a kalorie - víno a dieta

 


Základem prakticky každé diety je striktní zákaz konzumace alkoholu. Nyní máte možnost dát si sklenku vína, i když držíte dietu. Nealkoholické víno obsahuje pouze 1/3 kalorií běžného vína (některé odrůdy dokonce 1/10!) a prakticky žádný alkohol (méně než například v kefíru). Redukční dieta na hubnutí, zdravotní dieta či prosté hlídání kalorií - to vše se s pitím nealko vína snese.
 

 

PRO VÝBĚR NEALKOHOLICKÝCH VÍN PŘEJDĚTE DO NAŠEHO E-SHOPU